Esenyurt mitingi başladı: Bir oy Yeşil Sol’a bir oy Kılıçdaroğlu’na

Yeşil Sol Parti, İstanbul’un Esenyurt ilçesinde binlerce kişinin katılımıyla miting yaptı. Mitingde, “Selo’ya özgürlük” ve “Patates soğan güle güle Erdoğan” sloganları öne çıktı.

Halkların Demokratik Kongresi Eş Başkanı Cengiz Çiçek, Başak Demirtaş, Emek ve Özgürlük İttifakı kontenjanından milletvekili adayı İskender Bayhan, Çiçek Otlu ve Dersim Dağ’ın katıldığı miting, Zen Kültür Merkezi sanatçılarının marşları ve şarkılarıyla başladı.

Kadınların ve gençlerin yoğun katılım gösterdiği mitingde, eski Halkların Demokratik Partisi Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın ismi her anıldığında Esenyurt Meydanı’nı dolduranlar büyük bir coşkuyla karşılık verdi.

BAŞAK DEMİRTAŞ: BİR OY YEŞİL SOL’A BİR KILIÇDAROĞLU’NA

Kürsüde konuşma yapan Başak Demirtaş cezaevlerinde tutulan siyasetçilere selam göndererek şunları söyledi:

“Ben inanıyorum ki İstanbul halkı Yeşil Sol Parti diyecek. Partimizin güçlü olması demek zindanların kapılarının açılması demek. Buradan bütün zindanlardaki arkadaşlarımıza söz veriyoruz. Siz merak etmeyin bu devran dönecek. Kız kardeşlerimden, kadın arkadaşlarımdan bir ricam var. Bütün akrabalarınıza seçim günü gelinceye kadar partimizi tanıtın. Oy pusulasındaki yerini gösterin. Çünkü en güzel ağaç, en güzel amblem bizimdir. Bu ağacı tanımayan, bilmeyen kalmasın. Bugüne kadar farklı nedenlerle AK Parti’ye oy veren kardeşlerim gelin kendinize oy verin. Allah şahittir ki bizler onurlu bir yaşam, barış, eşitlik istediğimiz için başımıza gelmeyen felaket kalmadı. Terörist, katil ilan ettiler yetmedi. Çocuklarımızın kemiklerini bir torbaya koyup kucağımıza verdiler. Bunlara artık yeter demeyelim mi? Genç arkadaşlarım işsiz, perişan. Bir anne, çocuğunu gece yatağa aç yatırıyor. Bu ülkede acı çekmemiş, canı yanmamış kimse kaldı mı? Bir oy Kılıçdaroğlu’na bir oy Yeşil Sol Partisi’ne diyeceğiz.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir