Kevin Spacey Cinsel Saldırı Suçlamalarından Aklandı

ABD’li aktör Kevin Spacey, dört erkeğe karşı cinsel saldırı iddiasıyla yargılandığı davalarda beraat etti. Londra’daki mahkeme dokuz ayrı suçtan yargılanan Spacey’i suçsuz buldu. 

Jürinin kararını açıklaması iki gün sürdü.

Euronews’in aktardığı bilgiye göre Spacey, suçsuz olduğuna dair karar açıklanırken gözyaşlarına boğuldu. 

Yaşananlardan sonra ‘sindirmesi gereken çok şey olduğunu’ belirten Spacey, kararlarını vermeden önce tüm kanıtları ve gerçekleri dikkatle incelemek için zaman ayırdıkları için jüriye ‘son derece minnettar’ olduğunu ifade etti.

Karar sonrası açıklama yapan Spacey “Sonuçtan dolayı büyük bir onur duyuyorum” dedi.

Beraat kararı, geçtiğimiz ekim ayında aktör Anthony Rapp tarafından açılan 40 milyon dolarlık davayı kazanan Spacey için yeni bir zafer oldu. Rapp, Spacey’i cinsel tacizle suçlamış, ancak New York jürisi bu iddiayı reddetmişti.

Ne olmuştu?

Savcılar Londra’daki Southwark Crown Court’ta dört hafta süren dava sürecinde aktörün Londra’daki Old Vic tiyatrosunda çalıştığı 2004-2013 yılları arasında üç erkeği agresif bir şekilde taciz ettiği iddiasını yöneltmişti.

Dördüncü erkek ise, Hollywood yıldızının Londra’daki dairesinde baygın haldeyken Spacey’nin kendisine cinsel eylemde bulunduğunu belirtti. 

Amerikalı aktör Antony Rapp, 2017’de ortaya çıkan #MeToo hareketinin öne çıktığı dönemde Spacey’i cinsel istismarla suçlamış, bu iddiaların ardından İngiltere’deki  davacılar suçlamada bulunmuştu.

Spacey’i olası bir hapis cezasından kurtaran kararın aktöre kariyerine geri dönme şansı verdiği ifade ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir