Abdulkadir Selvi’den Ali Koç’a: ‘Siz FETÖ’nün ananaslarını yerken ben mücadele ediyordum’

Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da 29 Aralık’ta oynanması planlanan ancak Atatürk tişörtü ve pankartlara izin verilmemesi nedeniyle ertelenen Süper Kupa maçıyla ilgili tartışmalar devam ediyor.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un ısrarları nedeniye maçın ertelendiğini öne süren Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, bugünkü yazısında da Koç’u hedef aldı.

‘BENDEN ÖNCE ERDOĞAN FETÖ’YE DÖN ÇAĞRISI YAPMIŞTI’

Koç için, “Cumhurbaşkanı Erdoğan tepki gösterince paniklemiş. Erdoğan’ı hedef alamayınca da beni hedef tahtasına oturtmuş” ifadelerini kullanan Selvi’nin yazısından bir bölüm şöyle:

“Mehmet Akif Ersoy, benim bir yazımı ekrana getirmiş, Ali Koç bunun üzerine yakışıksız ifadeler kullanmış. Ben ona, “Ulan” diye seslenmiyorum. O ifade Ali Koç’a yakışır, ama bana yakışmaz. Ali Koç, benden önce Cumhurbaşkanı Erdoğan, FETÖ’ye dön çağrısı yapmıştı.

Erdoğan o çağrıyı gelecekteki tehlikeyi gördüğü için yaptı. Ben, Ankara‘daki o havayı bildiğim için o yazıyı yazdım.

‘FETÖ BANA ANANAS GÖNDERMEDİ’

Siz o zaman FETÖ’nün hediye ettiği ananasları yemekle meşguldünüz.

Rahmetli Mustafa Koç, bir röportajında FETÖ’yle görüştüğünü anlatmıştı. FETÖ’nün ses kaydında geçen ananasları doğrulamış ve ‘Bana ananas yollandı. Ben de aradım teşekkür ettim. Gayet de lezzetliydi’ demişti. FETÖ bana ananas göndermedi.

Ali Koç siz FETÖ’nün ananaslarını yerken, ben FETÖ’yle mücadele ediyordum. FETÖ bana 17 suç duyurusunda bulundu. Senin hakkında bir suç duyurusunda bulundu mu?

Benim FETÖ’ye karşı verdiğim mücadelenin zekatını versem 40 Ali Koç eder…”

YAZININ TAMAMI

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir