Bilal Erdoğan’dan Ekrem İmamoğlu’na: Bu adam yan gelip yattı, gözünü Ankara’ya dikti

AK Parti teşkilatlarının çeşitli kademelerinde daha önce görev almış ancak şu anda aktif olarak bir görevi olmayan gönüllülerden oluşan “Nöbetçiler” topluluğu, Bahçelievler ilçesinde “İstanbul Buluşmaları”nın ilkini gerçekleştirdi.

DHA’nın haberine göre, söyleşiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu ve Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, AK Parti İstanbul Milletvekili Büşra Peker, Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş, Ziraat Katılım Genel Müdürü Metin Özdemir, Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Ahmet Burak Dağlıoğlu, “Nöbetçiler” topluluğu başkanı Taha Ayhan, Bahçelievler Belediye Başkanı Hakan Bahadır, Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, AK Parti ilçe başkanları da katıldı.

‘HALA 15 TEMMUZ BAŞARILI OLSAYDI DİYENLER VAR’

Etkinlikte konuşma yapan Bilal Erdoğan “Nöbet kelimesi geçince, içinde nöbetçi olduğu iddiası olunca işin içinde, 15 Temmuz ruhunu muhakkak hatırlamamız lazım. Bakın 14 Mayıs, 28 Mayıs Cumhurbaşkanımızı yine bu ülkenin lideri olarak seçtik. Allah’ın izniyle 5 yıl daha görev verdik. Şimdi önümüzde bir yerel seçim var. Keşke 15 Temmuz meselesinde milletçe hepimiz aynı safta yer alsaydık. Çünkü bu bizim için bir varoluş meselesiydi. Ama bakın daha yeni Antalya’da olan meseleyi görüyorsunuz. Yani maalesef bir tarafta 15 Temmuz darbesi başarılı olsaydı isteyenler var” ifadelerini kullandı.

“Hala 15 Temmuz çizgilerinde bir kamplaşmayı görüyoruz” diyen Erdoğan, “Onun için nöbette olunması önemli. Onun için teyakkuzda olmak zorundayız. Onun için bu vatanı, bu vatanın düşmanlarıyla iş birliği içinde olanlara bırakmama kararlılığını 15 Temmuz günü akşamı olduğu gibi aynen korumak zorundayız” şeklinde konuştu.

‘İSTANBUL İYİ YÖNETİLMEDİ’

CHP’li İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun eleştiren Bilal Erdoğan, “Hakikaten bu 4 buçuk yılda maalesef İstanbul iyi yönetilmedi. İyi yönetemediklerini biliyorlardı ki, birçok konularda dediler ki ‘Ankara bize köstek oluyor. İktidar bize engel olduğu için yapamıyoruz. Yoksa neler yaparız?’ Bunu niye kullandılar? Sözüm ona Cumhurbaşkanı Yardımcısı olacaklardı ya, 8-9 kişi birden Beştepe’de görev alacaklardı. ‘Ankara bize engel olduğu için yapamıyor. Hele iktidarı bize verin o zaman görün’. Şimdi sana millet yine vermedi iktidarı. O zaman şunu diyebilirseniz: ‘Ya iktidar bizde değil, biz sözlerimizi yine yerine getiremeyeceğiz’. Bunu deyin o zaman. Öyle değil mi? Dolayısıyla eğer Ankara size engel oluyorduysa niye geliyorsunuz bu göreve talip oluyorsunuz?” dedi.

‘NE ZAMAN BAŞI SIKIŞSA BODRUM’DAN ÇIKIYOR’

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğunu hatırlatan Bilal Erdoğan, şöyle devam etti:

“Cumhurbaşkanımız 1994 yılında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu zaman, Ankara gerçekten ona köstek olmasına rağmen bunu bahane yapmadı. Ne yaptı? Her gün hizmetle uğraştı. Çöpten, çamurdan, çukurdan, İstanbul’u kurtardı. Şimdi 30 yıl öncesine göre belki 30 kat zengin bir İstanbul, 30 kat zengin bir ülkede yaşıyoruz. Bu kadar borç harç yok, ekonomi bu kadar güçlü, İstanbul’un birçok temel sorunu halledilmiş ama beyefendi hala sözlerini yerine getiremiyor. Birçok bahanenin arkasında saklanıyor. ‘Tatil bana yakışıyor. Uyumak bana yakışıyor’ diyor. Ne zaman bir başı sıkışsa, işte Bodrum’dan çıkıyor, bilmem nereden çıkıyor. Böyle İstanbul yönetilmez.”

‘İSTANBUL’A KİM BAŞKAN OLURSA OLSUN ERDOĞAN’LA KIYASLAYACAĞIZ’

“İstanbul’a sevdası olan, İstanbul’u seven adam böyle gözü dışarılarda olmaz. Onun için her zaman, İstanbul’a kim belediye başkanı olursa onu biz 94 yılında İstanbul’a belediye başkanı olan Tayyip Erdoğan’la kıyaslayacağız. Çıtayı oraya koyacağız. ‘Verdiğin sözleri tutuyor musun? İstanbul’la yatıp İstanbul’la kalkıyor musun?’ diye soracağız. Dolayısıyla bu adam bu işi yapmadı. Bu adam yan gelip yattı. Bu adam gözünü Ankara’ya dikti. Bu adam CHP’nin başına mı geçecek? Cumhurbaşkanı mı olacak? Bunları beklemekten ömrümüz geçecek. Bari İstanbul’u kurtaralım.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir