Dilan Polat HaberTürk’e Röportaj Verdi: “Tüm Bunların Tamamı İftira ve Artık Dayanamıyorum”

Kara para aklama ve vergi kaçırma suçlamalarıyla tutuklanarak eşi ve kardeşi ile birlikte cezaevine gönderilen sosyal medya fenomeni Dilan Polat, HaberTürk TV’den Ceylan Sever ve Mehmet Selman Bektaş’a röportaj verdi. 

Kaynak: https://www.haberturk.com/video/progr…

Kısa süre içerisinde yaşadıkları yükselişle ve lüks hayatlarıyla MASAK’ın radarına takılan Dilan Polat ve Engin Polat, kara para aklama ve vergi kaçırma suçlamalarıyla tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Tutuklanma sürecinde ve tutuklandıktan sonra haklarında da bir çok haber çıkan Dilan Polat ve Engin Polat çiftinden yeni bir açıklama geldi.

Habertürk TV Muhabiri Ceylan Sever ve Mehmet Selman Bektaş, çiftin avukatı Sevinç Horoz aracılığıyla Dilan Polat ile röportaj gerçekleştirdi.

İşte Dilan Polat’a sorulan sorular ve verdilen cevaplar.

Suçlamaları arka arkaya sıraladık, bu suçlamalar hakkında neler söyleyeceksiniz?

“Hayatımda kara paranın ne olduğunu bilmiyorum. Biz çalışarak kazandık. Biz kozmetik ürünü imalatı ithalatı da yapmıyoruz. Uyuşturucu konusu da iftardır. Ne kara para ne bahis ne de uyuşturucu suçu değil. Bunların tamamı iftira ve bu iftiralara artık dayanamıyorum.’

Banu Parlak ile bir bağlantınız var mı? Dükkanlarının kurşunlanması olayı hakkına ne diyorsunuz?

“Banu Parlak olayının bir komplo olduğu çok net. Bahsi geçen kişileri hayatımda hiç ama hiç tanımadım. Banu’nun da çocuğu var insan böyle bir iftirayı bir anneye nasıl atar. Bu konu ile hiçbir ilgimiz yok.’

Gösterişli paylaşımlarının başını yaktığı konusu ile ilgili neler düşünüyor?

“Kötü niyetli insanların bunlarını kullandığını düşünsem de kısmen haklılar. O paylaşımlar takipçilerim için yapıldı. Gündelik hayatımı yansıtmamaktaydı. Ama keşke hiç yapmasaydım ve pişmanım.”

Takipçileri Dilan Polat tutuklanınca çocuklara ne olacak demişti. Son tahlilde kayınvalidenin ve bakıcının çocuklarla ilgilendiğini duymuştuk. Şimdi bakıcı da sınır dışı oldu. Çocuklara kim bakıyor?

“Çocukların bakımı ile babaanne ilgileniyor. Dışarıdaki işlerini tanıdıklar ve dostlar tarafından yürütülüyor. Çok acı çekiyorum. Nilda’ya adaletin yerini bulacağını anlatıyorum. Şule için çok üzüldüm.’

Mal varlığını kaybettiğini düşünüyor mu? Mal varlığına yeniden sahip olabileceğine inancı var mı?

“Suçsuz olduğu için mal varlıklarını kaybettiğini düşünmüyor. Yargılama sonunda kendilerini iade edileceğini söylüyor. Mal varlığının şu an benim için bir önemi yok. Tek amacım çocuklarıma kavuşmak.”

Eşi ve kardeşi de tutuklu onlarla nasıl haberleşiyor? Ayrıca cezaevinde kavga ettiler, fenalaştı gibi haberler çıktı. Bunlarla ilgili neler söylüyor? Televizyon izliyorlar mı?

“Eşim ile haftada 1 gün telefonla konuşuyoruz. Her gün ağlıyorum. Ailemi her gün özlüyorum, Allah’a her gün dua ediyorum. Hiç iyi değilim, hastalanmaktan korkuyorum. İftira içerikli haberleri görünce çok üzülüyorum. Kardeşi ile de aynı koğuştalar.”

Şampiyonalar Ligi fotoğrafı hakkında neler düşünüyor?

“Bu kişilerden sadece dördü benim franchise anlaşmam olan kişiler. Bunun dışında bunlarla ticari vs bağlantım yok. Masadaki herkes için çok üzüldüm. Yıllar önce arkadaş ortamında çekilen fotoğrafın yalan haberler oluşturmasına çok üzülüyorum. Bu kişilerle başka bir bağlantım yoktur. Tüm takipçilerine çok teşekkür etti.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir