FETÖ itirafçısı Nesip Yılmaz anlattı… Himmet toplantısından Suat Kılıç çıktı

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Suat Kılıç, son yaptığı basın açıklamasında yerel seçimlerdeki ittifak sürecine ilişkin “AK Parti heyeti, Yeniden Refah Partisine adil, dengeli, partimizin gücünü, halktaki karşılığını gözeten bir teklif paketiyle gelirse, yapılacak değerlendirmenin neticesine göre bir işbirliği durumu netleşmiş olacak.” diye konuştu. Suat Kılıç, yerel seçimlere ilişkin pazarlık açıklamaları yaparken FETÖ’nün Konya imamı olan Nesip Yılmaz, 2018 yılında itirafçı olarak verdiği ifadesinin 16. sayfasında eski bakan Suat Kılıç’tan da bahsetti.

Nesip Yılmaz’ın ifadesinin Suat Kılıç’la ilgili bölümü şöyle:

“BAŞBAKAN ADAYIMIZ”

2010 yılı sonlarına doğru aşağı yukarı her 15 günde bir il abisi Bilal Karaduman’ın oluşturduğu mütevelli gruplara ders verip infak programı uygularken bir gün Bilal ile yaptığım görüşmede bana “Hocam çok yakında büyük bir himmet toplantısı yapacağız. Bu toplantıya Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç da katılacak. Suat Kılıç bizim, hükümet içinde en güvendiğimiz isimlerden biri. Hatta cemaat olarak ilerideki zamanlar Başbakan adaylarımızdan biridir. Bize her konuda yardım etmektedir. Onun da katılacağı toplantıda hem bölgesel, hem Türkiye genelindeki birçok iş adamı Samsun’a gelecek. Biz de cemaat olarak bu şahısları ağırlayacağız. İnsallar sen kısa bir ön sohbet girişi yaptıktan sonra sayın bakanımız konuşmayı devam ettirecek. O gün yüksek miktarda himmet bekliyorum. Buna göre hazırlıklarını yap” dedi.”

Nesip Yılmaz bahsedilen toplantıyla ilgili ise şu ifadeleri kullandı:

2011 yılı Nisan ayı içerisinde bahsettiğim bu toplantıyı gerçekleştirdik. Toplantıya şu an isimlerini hatırlayamadığım birçok iş adamının yanı sıra Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti Samsun İl Başkanı, şu an milletvekili Fuat Köktaş, Metro Turizmin sahibi Galip Öztürk ve özel uçak ile Bursa ilinden getirdikleri, Yıldızlar Yatırım Holding sahibi Fehmi Yıldız isimli iş adamı katıldı.”

GALİP ÖZTÜRK DE TOPLANTIDA

Galip Öztürk’ten himmet adı altında 5 milyon TL, Fehmi Yıldız’dan 2 milyon TL, iş adamlarından toplamda 13.5 milyon TL para toplandığını anlatan Nesip Yılmaz, 2013 yılında 17/25 Aralık’tan 3-5 hafta önce Ankara’da yapılan gizli FETÖ toplantısını da anlattı.

1200 örgüt üyesinin katıldığı toplantı haberlere de konu oldu.

Samsun’dan Ankara’ya özel minibüs ile yola çıktığını belirten Yılmaz, toplantının Yenimahalle ilçesinde bulunan Samanyolu Eğitim Kurumları Ostim Serhat Şubesi binasında gerçekleştiğini söyledi. Toplantıya bin 200 üst düzey yetkili katılırken, FETÖ’cülerin tamamının cep telefonlarını kapatarak toplantıya girdiği öğrenildi. Örgütün üst düzey toplantısında, Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı Başkanı Mustafa Yeşil, Kaynak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Özcan, Fatih Üniversitesi Rektörü Şerif Ali Tekalan, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölge Sorumlusu Bahattin Karataş, Samanyolu Medya Grup Başkanı Hidayet Karaca ve Kimse Yok mu Derneği Genel Başkanı İsmail Cingöz gibi isimlerin yer aldığı itiraflarda geçti.

Uğur Can Biçer

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir