İBB Meclisi Sarıyer’in tapu sorunu için toplanacak

İBB Meclisi’nin şubat ayı oturumlarının ikinci birleşimi Saraçhane’deki başkanlık binasında gerçekleştirildi. Oturumu İBB Meclisi 2.Başkanvekili Ömer Faruk Kalaycı yönetti.

Oturum öncesinde Sarıyerliler toplu halde İBB’ye gelerek tapu sorunlarının çözülmesi için siyasi parti grupları ile görüştü. Oturumda da ilçenin tapu sorunu gündeme taşındı. CHP’nin Sarıyer Belediye Başkan adayı olan İBB Meclis Üyesi Oktay Aksu, ilçenin yüzde 70’nin tapu sorunu yaşadığını belirterek 11 mahallenin sorunun çözmek için mecliste görüşme yapılmasını önerdi.

AKP’nin Sarıyer Belediye Başkan Adayı olan İBB Meclis Üyesi Hüseyin Coşkun da İBB’ye ait parsellerde bulunan 2 mahalledeki tapu sorununu çözmek için meclisten belediye başkanına satış yetki verildiğini ama bu yetkinin kullanılmadığını savundu. Hak sahiplerini tapu verilebilmesi için geri kalan 11 mahalleyi kapsayan satış yetkisi için pazartesi günü meclisin tekrar toplanmasını öneren Coşkun, bugün evraklar tamamlanmadığı için konunun gündeme alınamayacağını söyledi.

PAZARTESİ MECLİS TOPLANACAK

Sarıyer’deki tapu sorununu çözecek düzenlemeyi yapmak üzere 19 Şubat Pazartesi günü meclis oturumu gerçekleştirilmesi kararlaştırıldı. Oturumda daha önce verilen satış yetkisi kapsamında Ayazağa’da bulunan İBB’ye ait parselin 7 bin 500 metrekarelik kısmında binaları bulunan ve yapı kayıt belgesi alan hak sahiplerine satışına da onay verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir